Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 17 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Kurzelów w obiektywie

Spotkanie DKK w Kurzelowie

Październikowe spotkanie kurzelowskiego DKK odbyło się tym razem w nieco mniejszym gronie niż zazwyczaj. Tematem przewodnim były dwie pozycje: „Wołanie kukułki” Roberta Galbraith oraz „Skazana” Hannah Kent.

Wołanie kukułki” jest powieścią kryminalną autorstwa J.K Rowling napisaną pod pseudonimem Roberta Galbraitha. To klasyczny kryminał ze sprawą do rozwiązania przez prywatnego detektywa, jak na londyńską historię przypadło. Powieść została napisana niezwykle sprawnie i zgrabnie. Czyta się ją szybko i z dużym zaciekawieniem, co wynika z dynamicznie prowadzonej narracji przy jednoczesnym spokojnym tonie powieści. Intryga kryminalna zbudowana jest w sposób klasyczny i prosty. Pewnej śnieżnej nocy supermodelka Lula Landry spada z balkonu swojego mieszkania położonego w ekskluzywnej dzielnicy środkowego Londynu. Informacją o jej śmierci żyje cały tabloidowy świat. Policyjne śledztwo potwierdza, że mamy do czynienia z samobójstwem rozchwianej emocjonalnie gwiazdy. Zamyka sprawę, ucinając tym samym dziennikarskie spekulacje. Z tym nie może się jednak pogodzić brat ofiary i przedstawia swoje wątpliwości prywatnemu detektywowi Cormoranowi Straike’owi. Ten decyduje się zająć sprawą. Tak oto wkraczamy w gęsty świat książki Roberta Galbraitha.

Czytaj więcej: Spotkanie DKK w Kurzelowie

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Kurzelowie

Listopadowe spotkanie DKK przy Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie przebiegało wokół dwóch książek „Bibliotekarki” Teresy Rudzkiej oraz „Brzoskwinie dla księdza proboszcza” Joanne Harris.

Odbyło się ono 25 listopada 2014 r. W spotkaniu uczestniczyło 5 pań.

Powieść „Bibliotekarki” rozgrywa się w środowisku bibliotekarskim. Jest to obraz współczesnej biblioteki, nie całkiem odpowiadający prawdzie. Portretuje tylko częściowo to środowisko i nie jest to portret zbyt zabawny.

Czytaj więcej: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Kurzelowie

Urodziny Pluszowego Misia

Pluszowe misie to ulubione zabawki wszystkich dzieci, szczególni bohaterowie dziecięcych książeczek. W 2002 roku w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono 25 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia.

Święto to jest wspaniałą okazją to promocji czytelnictwa, dlatego też Biblioteka Publiczna oraz Przedszkole w Kurzelowie uczestniczyły w obchodach pluszowego misia. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień do przedszkola dzieci przybyły ze swoimi pluszakami.

Czytaj więcej: Urodziny Pluszowego Misia

Pogadanka z leśnikiem

We wtorek 18 listopada 2014r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej oraz przedszkola w Kurzelowie odwiedził przedszkolaków pan leśnik Krzysztof Tobiasz.

Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z jego pracą. Nasz gość spotkał się ze wszystkimi przedszkolakami. W każdej grupie opowiadał o swoim podstawowym obowiązku jakim jest dbanie o las. Mówił o sadzeniu drzew, ochronie przed szkodnikami i celowych wycinkach. Przypomniał przedszkolakom jak należy zachowywać się w lesie. Pan Krzysztof z dużym zaangażowaniem opowiedział także wiele ciekawych informacji o mieszkających w lasach zwierzętach, ptakach, gadach, płazach i owadach. Następnie przeczytał dwa opowiadania pt: „ Ruda wiewiórka” oraz „Mrowisko”. Dzieci słuchały tych opowieści z zaciekawieniem, a przy niektórych śmiechu było co nie miara. Pan leśnik również pokazał dzieciom poroża sarny.

Czytaj więcej: Pogadanka z leśnikiem

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social