Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 27 Listopad 2021    |    Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

Kurzelów w obiektywie

Ferie w Bibliotece 2015

mIMG 0693

W okresie ferii zimowych filia Biblioteki Publicznej w Kurzelowie zorganizowała zajęcia dla dzieci. Spotkania miały na celu umilić dzieciom czas spędzonych ferii oraz zapewnić mnóstwo uśmiechu i wspólnej zabawy.

 

Czytaj więcej: Ferie w Bibliotece 2015

"Chińskie szepty” I „Biała Maria” na spotkaniu DKK w Kurzelowie

Styczniowe spotkanie DKK w bibliotece w Kurzelowie poświęcone było książkom: Jan Wong „Chińskie szepty” oraz Hanny Krall „Biała Maria”.

Chińskie szepty to historia kanadyjskiej dziennikarki pochodzenia chińskiego Jan Wong. Pewnego wieczoru Jan odnajduje swoje stare pamiątki, które pisała w czasie studiów.

 

Czytaj więcej: "Chińskie szepty” I „Biała Maria” na spotkaniu DKK w Kurzelowie

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 20.01.2015r. Biblioteka Publiczna w Kurzelowie zorganizowała spotkanie z przedszkolakami z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka

Grudniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI DZIAŁA POD PATRONATEM INSTYTUTU KSIĄŻKI

 Kończące rok 2014 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w kurzelowskiej bibliotece odbyło się 27 grudnia. Klubowiczki omawiały książkę pt „Zawołajcie położną” Jennifer Worth.

Zawołajcie położną" to zapis pamiętników autorki, która jako młoda położna zaczęła pracę w robotniczej dzielnicy East End w ośrodku sióstr anglikańskich w Domu Nonnata, gdzie mieszka wraz z zakonnicami i pielęgniarkami. Niosą one pomoc potrzebującym mieszkańcom głównie czynszówek, przyjmują porody w domach. Pracują w poradni, jeżdżą na wizyty domowe i są niemal na każde zawołanie swoich pacjentek

 

Czytaj więcej: Grudniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

Spotkanie z alpinista i podróżnikiem w bibliotece

Dnia 9.05.2014 r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej oraz przedszkola z Kurzelowa zawitał niecodzienny gość- alpinista i podróżnik pan Piotr Cholerzyński, który pochodzi z gminy Włoszczowa.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek dzieci miały okazję posłuchać bajki o górach, którą przeczytał pan Piotr.

W czasie spotkania z dziećmi dzielił się on swoimi wspomnieniami i wrażeniami z wyprawy na Mont Blanc. Maluchy dowiedziały się, że do każdej wyprawy należy się odpowiednio przygotować, wyposażyć w specjalistyczny sprzęt i poznać nazwy niektórych elementów: uprząż wspinaczkowa, czekany, buty wspinaczkowe itp. Dużym zainteresowaniem cieszył się śpiwór alpinisty, do którego każde dziecko mogło wejść i przez chwilę poczuć się małym zdobywcą wysokich szczytów.

Czytaj więcej: Spotkanie z alpinista i podróżnikiem w bibliotece

Poznajemy zawody - wizyta pani pielęgniarki

Do czytania w tegorocznej edycji Tygodnia Bibliotek dnia 6 maja 2014 r. Biblioteka Publiczna z Kurzelowa zaprosiła pielęgniarkę z miejscowej przychodni lekarskiej panią Janinę Rogulę.

Przeczytała ona opowiadanie z serii Mądra Mysz Ralfa Butschkowa pt:„Mam przyjaciółkę pielęgniarkę”. Dzieci po wysłuchaniu bajki wypowiadały się o swoich przeżyciach związanych z wizytą u pielęgniarki oraz odpowiadały na pytania gościa.

Czytaj więcej: Poznajemy zawody - wizyta pani pielęgniarki

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social