Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 17 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Kurzelów w obiektywie

„Diabły” i „Arlington Park” w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie

Zwyczajowo w ostatnią środę miesiąca, ty razem było to 27.05.2015r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które działa przy Bibliotece Publicznej w Kurzelowie. Klubowiczki ,mdyskutowały na temat książek „Diabły” Elżbiety Wojnarowskiej oraz „Arlington Park” Rachel Cusk. Na spotkanie przybyło 5 pań.

Czytaj więcej: „Diabły” i „Arlington Park” w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie

Spotkanie autorskie z Teresą Ostrowską

spotkanie

Dnia 22 maja 2015r. Biblioteka Publiczna w Kurzelowie zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką Teresą Ostrowską. Pani Teresa jest emerytowaną nauczycielką pochodzącą z gminy Radków, która od kilku lat pisze opowiadania i wiersze dla dzieci.

Impreza odbyła się w Sali widowiskowej w Domu Kultury w Kurzelowie. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki z przedszkola z Kurzelowa wraz ze swoimi opiekunami.

Autorka opowiadała o tym, co ją inspiruje do pisania, ilustrując swoją opowieść fragmentami książki. Dzieci słuchały opowieści z ogromnym zainteresowaniem, a potem zadawały pisarce pytania. Przedszkolaki również, dla pani Teresy przepięknie recytowały wiersze. Spotkanie autorskie było połączone z promocją najnowszej książki pt:”Leśne bajeczki dziadka i babci”. Na zakończenie dzieci podziękowały pisarce gromkimi brawami i wręczyły kwiaty.

GALERIA ZDJĘĆ

„Kołysanka polskich dziewcząt”- czyli kwietniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

Kwietniowe spotkanie DKK poświęciliśmy na omówienie powieści Dagmary Domińczyk pt: „Kołysanka polskich dziewcząt”. Spotkanie odbyło się 29 kwietnia, na które przybyło 5 pań.

Czytaj więcej: „Kołysanka polskich dziewcząt”- czyli kwietniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

Marcowe spotkanie DKK

W środę 25 marca 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK w Filii Bibliotecznej w Kurzelowie. Tym razem tematem spotkania były książki „Bądź zdrowa Lizbono” Any Veloso oraz „Życie po mężczyźnie” Hanny Samson.

Czytaj więcej: Marcowe spotkanie DKK

Relacja ze spotkania DKK w Kurzelowie - luty 2015

mIMG 0722

25 lutego 2015r. po raz kolejny odbyło się spotkanie DKK w Kurzelowie. Na spotkanie to przybyły 4 klubowiczki. Tematem dyskusji były książki „Gosiaczek 39” Marka Pawlickiego oraz „Młyn nad Czarnym Potokiem” Anny Szepielak.

„Gosiaczek 39” to propozycja skonfrontowania doświadczeń i odczuć czytelnika dotyczących znajomości zawieranych w sieci z wizją przedstawioną przez autora. Szybko rozwijające się portale randkowe są aktualnie najprostszą formą nawiązywania nowych znajomości. Długie godziny spędzane przed ekranem monitora zastąpiły kontakt z drugim człowiekiem. Anonimowość sprawia, że często prowadzone w sieci rozmowy są dużo śmielsze od tych, które miałyby miejsce w wypadku bezpośredniego spotkania.

Czytaj więcej: Relacja ze spotkania DKK w Kurzelowie - luty 2015

Dzień bezpiecznego internetu w Bibliotece

mIMG 0700

Podczas trwania ferii w bibliotece odbyły się zajęcia z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r . W Polsce dzień DBI od 2005 r organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Razem tworzymy lepszy internet”, a głównym celem obchodów jest zwrócenie uwagi na potrzebę inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do internetu.

Czytaj więcej: Dzień bezpiecznego internetu w Bibliotece

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social