Osób na stronie

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 12 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Renata, Witold, Konrad

Kurzelów w obiektywie

Marcowe spotkanie DKK

W środę 25 marca 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie DKK w Filii Bibliotecznej w Kurzelowie. Tym razem tematem spotkania były książki „Bądź zdrowa Lizbono” Any Veloso oraz „Życie po mężczyźnie” Hanny Samson.

Czytaj więcej: Marcowe spotkanie DKK

Relacja ze spotkania DKK w Kurzelowie - luty 2015

mIMG 0722

25 lutego 2015r. po raz kolejny odbyło się spotkanie DKK w Kurzelowie. Na spotkanie to przybyły 4 klubowiczki. Tematem dyskusji były książki „Gosiaczek 39” Marka Pawlickiego oraz „Młyn nad Czarnym Potokiem” Anny Szepielak.

„Gosiaczek 39” to propozycja skonfrontowania doświadczeń i odczuć czytelnika dotyczących znajomości zawieranych w sieci z wizją przedstawioną przez autora. Szybko rozwijające się portale randkowe są aktualnie najprostszą formą nawiązywania nowych znajomości. Długie godziny spędzane przed ekranem monitora zastąpiły kontakt z drugim człowiekiem. Anonimowość sprawia, że często prowadzone w sieci rozmowy są dużo śmielsze od tych, które miałyby miejsce w wypadku bezpośredniego spotkania.

Czytaj więcej: Relacja ze spotkania DKK w Kurzelowie - luty 2015

Dzień bezpiecznego internetu w Bibliotece

mIMG 0700

Podczas trwania ferii w bibliotece odbyły się zajęcia z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r . W Polsce dzień DBI od 2005 r organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Tegorocznej edycji towarzyszyło hasło „Razem tworzymy lepszy internet”, a głównym celem obchodów jest zwrócenie uwagi na potrzebę inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do internetu.

Czytaj więcej: Dzień bezpiecznego internetu w Bibliotece

Ferie w Bibliotece 2015

mIMG 0693

W okresie ferii zimowych filia Biblioteki Publicznej w Kurzelowie zorganizowała zajęcia dla dzieci. Spotkania miały na celu umilić dzieciom czas spędzonych ferii oraz zapewnić mnóstwo uśmiechu i wspólnej zabawy.

 

Czytaj więcej: Ferie w Bibliotece 2015

"Chińskie szepty” I „Biała Maria” na spotkaniu DKK w Kurzelowie

Styczniowe spotkanie DKK w bibliotece w Kurzelowie poświęcone było książkom: Jan Wong „Chińskie szepty” oraz Hanny Krall „Biała Maria”.

Chińskie szepty to historia kanadyjskiej dziennikarki pochodzenia chińskiego Jan Wong. Pewnego wieczoru Jan odnajduje swoje stare pamiątki, które pisała w czasie studiów.

 

Czytaj więcej: "Chińskie szepty” I „Biała Maria” na spotkaniu DKK w Kurzelowie

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 20.01.2015r. Biblioteka Publiczna w Kurzelowie zorganizowała spotkanie z przedszkolakami z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 

Czytaj więcej: Dzień Babci i Dziadka

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social