Osób na stronie

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 12 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Renata, Witold, Konrad

Kurzelów w obiektywie

Wrześniowe spotkanie DKK

IMG 0887

30 września 2015r odbyło się spotkanie dkk. Klubowiczki spotkały się, aby dyskutować nad dwoma książkami „Caryca” E. Alpsten, oraz „Dziewczyna na Times Square” P. Simons.

Czytaj więcej: Wrześniowe spotkanie DKK

Wakacyjna przygoda w bibliotece

MIMG 0882

W dniach od 5.08-13.08 2015r. odbyły się różnorodne zajęcia przygotowane przez Bibliotekę Publiczną w Kurzelowie we współpracy z Domem Kultury w Kurzelowie, które pozwoliły na twórcze i czynne spędzenie wolnego czasu.

Pierwszego dnia zajęć pt. „Świat motyli” dzieci wysłuchały wierszy opisujących motyle oraz kolorowały je dowolną techniką.

Czytaj więcej: Wakacyjna przygoda w bibliotece

Biblioteka na pikniku rodzinnym

W niedzielę 7 czerwca Dom Kultury zorganizował piknik rodzinny pt: „Czerwcówka”.

Dzień Dziecka to dzień na, który dzieci czekają z niecierpliwością, bo to dzień szczególny, dzień wszystkich dzieci, tych małych, tych większych i tych całkiem dużych. Do radosnego świętowania dnia dziecka włączyła się też Biblioteka Publiczna w Kurzelowie organizując szereg atrakcji. Na kolorowym stoisku bibliotekarka zachęcała dzieci do udziału m.in. w zagadkach literackich.

Czytaj więcej: Biblioteka na pikniku rodzinnym

„Diabły” i „Arlington Park” w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie

Zwyczajowo w ostatnią środę miesiąca, ty razem było to 27.05.2015r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które działa przy Bibliotece Publicznej w Kurzelowie. Klubowiczki ,mdyskutowały na temat książek „Diabły” Elżbiety Wojnarowskiej oraz „Arlington Park” Rachel Cusk. Na spotkanie przybyło 5 pań.

Czytaj więcej: „Diabły” i „Arlington Park” w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie

Spotkanie autorskie z Teresą Ostrowską

spotkanie

Dnia 22 maja 2015r. Biblioteka Publiczna w Kurzelowie zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką Teresą Ostrowską. Pani Teresa jest emerytowaną nauczycielką pochodzącą z gminy Radków, która od kilku lat pisze opowiadania i wiersze dla dzieci.

Impreza odbyła się w Sali widowiskowej w Domu Kultury w Kurzelowie. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki z przedszkola z Kurzelowa wraz ze swoimi opiekunami.

Autorka opowiadała o tym, co ją inspiruje do pisania, ilustrując swoją opowieść fragmentami książki. Dzieci słuchały opowieści z ogromnym zainteresowaniem, a potem zadawały pisarce pytania. Przedszkolaki również, dla pani Teresy przepięknie recytowały wiersze. Spotkanie autorskie było połączone z promocją najnowszej książki pt:”Leśne bajeczki dziadka i babci”. Na zakończenie dzieci podziękowały pisarce gromkimi brawami i wręczyły kwiaty.

GALERIA ZDJĘĆ

„Kołysanka polskich dziewcząt”- czyli kwietniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

Kwietniowe spotkanie DKK poświęciliśmy na omówienie powieści Dagmary Domińczyk pt: „Kołysanka polskich dziewcząt”. Spotkanie odbyło się 29 kwietnia, na które przybyło 5 pań.

Czytaj więcej: „Kołysanka polskich dziewcząt”- czyli kwietniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social