Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 27 Listopad 2021    |    Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

Kurzelów w obiektywie

Spotkanie autorskie w Kurzelowie

W ramach projektu Instytutu Książki Dyskusyjne Kluby Książki 15 maja 2016r. w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie odbyło się spotkanie autorskie z panią Małgorzatą Wardą.  Spotkanie zorganizowane zostało przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach we współpracy z Instytutem Książki w Warszawie.

W spotkaniu wzięły udział Dyskusyjne Kluby Książki z Dobromierza, Secemina i z   Włoszczowy oraz miłośnicy literatury.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie w Kurzelowie

Warsztaty literackie „Inscenizowana historia pisma i komunikacji”

C:UsersHomeDesktopbajki 2.jpg

31 maja 2016r. w Filii Bibliotecznej w Kurzelowie odbyły się warsztaty literackie pt „Inscenizowana historia pisma i komunikacji, które prowadził pan Michał Zawadka.

Gość przeprowadził zajęcia dla uczniów kl.I ze Szkoły podstawowej. W których uczestniczyli również wychowawcy klas oraz pani bibliotekarka z Biblioteki Szkolnej w Kurzelowie.

Czytaj więcej: Warsztaty literackie „Inscenizowana historia pisma i komunikacji”

Henryk Sienkiewicz- pisarz, dziennikarz, podróżnik

W dniu 18 maja 2016 roku w związku z obchodami Tygodnia Bibliotek oraz z okazji obchodów roku Sienkiewiczowskiego odbyły się szczególne zajęcia dla uczniów kl. IV-VI szkoły podstawowej. Zorganizowane zostały przez p. Mariolę Lechowicz z Biblioteki Szkolnej, p. Agnieszkę Gieroń z Biblioteki Publicznej w Kurzelowie oraz polonistkę p. Teresę Łowicką z ZPO w Kurzelowie.

Czytaj więcej: Henryk Sienkiewicz- pisarz, dziennikarz, podróżnik

„MAJOWA ŁĄKA- CAŁY ŚWIAT PACHNIE MAJEM”

     Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek, tym razem pod hasłem Biblioteka Inspiruje 10 maja 2016r., Filię Biblioteczną w Kurzelowie odwiedziła grupa 3 i 4-latków z Przedszkola  Samorządowego z Kurzelowa wraz ze swoimi paniami. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.

Bibliotekarka przedstawiła „Bibliotekę od kuchni”- czyli zapoznała przedszkolaków z podstawami funkcjonowania biblioteki, jej zbiorami, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.

Czytaj więcej: „MAJOWA ŁĄKA- CAŁY ŚWIAT PACHNIE MAJEM”

„Piękny Drań” na spotkaniu DKK w Kurzelowie

IMG 1142

Piękny Drań duetu Christiny i Lauren to opowieść na pograniczu lekkiego chick-litu, romansu i ostrej erotyki. Jest to książka, którą od pierwszych stron można pokochać lub wręcz znienawidzić. Znaleźć w niej można zdrową porcję seksu, humoru, uczucia i fascynacji. Sam tytuł brzmi intrygująco ale z fabułą jest przeciętnie, gdyby nie parę zdań, na temat tego kim są bohaterowie i czym się zajmują, to można powiedzieć, że cała fabuła to seks. Oczywiście fabuła jakaś jest ale jak dla klubowiczek mało zaskakująca i inspirująca.

Czytaj więcej: „Piękny Drań” na spotkaniu DKK w Kurzelowie

„Miniaturzystka” tematem marcowego spotkania DKK w Kurzelowie

IMG 1106

Miniaturzystka opowiada o 18-letniej Nelli Oortman, która w 1676 roku przybywa do Amsterdamu, aby zamieszkać ze swoim mężem, dwa razy starszym od niej zamożnym kupcem Johannesem Brandtem. Choć małżeństwo zostało zawarte ze względów materialnych, naiwna Nella sądzi, że czeka ją wielka miłość. Już w dniu przyjazdu jej wiara zostaje poważnie zachwiana: w domu zastaje jedynie siostrę Johannesa, która wzbudza w niej strach, oraz dwójkę służących, nieokazujących jej należytego szacunku.

Czytaj więcej: „Miniaturzystka” tematem marcowego spotkania DKK w Kurzelowie

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social