Osób na stronie

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 12 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Renata, Witold, Konrad

Kurzelów w obiektywie

„MAJOWA ŁĄKA- CAŁY ŚWIAT PACHNIE MAJEM”

     Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek, tym razem pod hasłem Biblioteka Inspiruje 10 maja 2016r., Filię Biblioteczną w Kurzelowie odwiedziła grupa 3 i 4-latków z Przedszkola  Samorządowego z Kurzelowa wraz ze swoimi paniami. Dzieci z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem.

Bibliotekarka przedstawiła „Bibliotekę od kuchni”- czyli zapoznała przedszkolaków z podstawami funkcjonowania biblioteki, jej zbiorami, jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały.

Czytaj więcej: „MAJOWA ŁĄKA- CAŁY ŚWIAT PACHNIE MAJEM”

„Piękny Drań” na spotkaniu DKK w Kurzelowie

IMG 1142

Piękny Drań duetu Christiny i Lauren to opowieść na pograniczu lekkiego chick-litu, romansu i ostrej erotyki. Jest to książka, którą od pierwszych stron można pokochać lub wręcz znienawidzić. Znaleźć w niej można zdrową porcję seksu, humoru, uczucia i fascynacji. Sam tytuł brzmi intrygująco ale z fabułą jest przeciętnie, gdyby nie parę zdań, na temat tego kim są bohaterowie i czym się zajmują, to można powiedzieć, że cała fabuła to seks. Oczywiście fabuła jakaś jest ale jak dla klubowiczek mało zaskakująca i inspirująca.

Czytaj więcej: „Piękny Drań” na spotkaniu DKK w Kurzelowie

„Miniaturzystka” tematem marcowego spotkania DKK w Kurzelowie

IMG 1106

Miniaturzystka opowiada o 18-letniej Nelli Oortman, która w 1676 roku przybywa do Amsterdamu, aby zamieszkać ze swoim mężem, dwa razy starszym od niej zamożnym kupcem Johannesem Brandtem. Choć małżeństwo zostało zawarte ze względów materialnych, naiwna Nella sądzi, że czeka ją wielka miłość. Już w dniu przyjazdu jej wiara zostaje poważnie zachwiana: w domu zastaje jedynie siostrę Johannesa, która wzbudza w niej strach, oraz dwójkę służących, nieokazujących jej należytego szacunku.

Czytaj więcej: „Miniaturzystka” tematem marcowego spotkania DKK w Kurzelowie

„Zwyczajny facet” na spotkaniu DKK w Kurzelowie

IMG 109924 lutego odbyło się kolejne spotkanie DKK, podczas którego omawiałyśmy książkę pt:”Zwyczajny facet” K. Kalicińskiej.

Zwyczajny facet. To znaczy jaki? Czy zwyczajny to znaczy uległy, cichy, cierpliwie znoszący humory żony, jednocześnie zarabiający spore pieniądze, dbający o dom i dzieci? Czy też uganiający się za kobietami, zdradzający i opętany nałogami? Gdzie kończy się stereotypowość, a zaczyna normalność? Prawda jak zwykle leży pośrodku.

Czytaj więcej: „Zwyczajny facet” na spotkaniu DKK w Kurzelowie

„Złoty sen” w Bibliotece w Kurzelowie

IMG 0973

Na pierwszym w tym roku spotkaniu naszego DKK, które odbyło się 20.01.2016r. dzieliliśmy się swoimi wrażeniami na temat pozycji książkowej pt: „Złoty sen” Grażyny Jeromin-Gałuszki. W dyskusji brało udział 7 klubowiczów.

Złoty sen” to piękna, nostalgiczna opowieść o kobietach. Bohaterkami są Lili, Kalina i Józefa. Spotykają się po latach w starej willi w sennym kurorcie, będąc po przejściach mniej lub bardziej burzliwych. Życie każdej owiane jest tajemnicą. Powieść nie tylko intrygowała nas swoją fabułą, ale dostarczała nam również cudownych przeżyć emocjonalnych. W swojej książce autorka porusza odwieczne, ważne tematy takie jak miłość, przyjaźń i przemijanie.

Czytaj więcej: „Złoty sen” w Bibliotece w Kurzelowie

Zimowa Akademia Rozrywki

IMG 0982

 

W drugim tygodniu ferii Biblioteka Publiczna we współpracy z Domem Kultury w Kurzelowie zorganizowała dla chętnych dzieci zajęcia edukacyjno-rozrywkowe pt: „Zimowa Akademia Rozrywki”. Głównym celem zajęć było zapewnienie dzieciom rozrywki i miłego spędzenia wolnego czasu od nauki.

Podczas pierwszego spotkania zorganizowaliśmy warsztaty plastyczne- maski karnawałowe, które rozpoczęły się od rozmowy z dziećmi na temat tradycji karnawałowych. Następnie uczestnicy bardzo entuzjastycznie przystąpili do pracy plastycznej i wykonały piękne maski ozdobione cekinami, brokatem itp. Ponadto dzieci miały również okazję zaprezentować oryginalne maski na prawdziwym balu karnawałowym, który odbył się na zakończenie ferii.

Czytaj więcej: Zimowa Akademia Rozrywki

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social