Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 27 Listopad 2021    |    Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

Kurzelów w obiektywie

Mam przyjaciółkę weterynarza

weterynarz

Dnia 16.11.2016r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kurzelowie do przedszkola przybyła pani weterynarz ze swoim przyjacielem  kotem „Kitkiem” co wprawiło przedszkolaków w zachwyt. Zaproszonym gościem była pani Paulina Heese, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy.

Czytaj więcej: Mam przyjaciółkę weterynarza

Dzień Jeża 2016

dzienjeza

Międzynarodowy Dzień Jeża obchodzony 10 listopada stał się inspiracją do zorganizowania przez Bibliotekę Publiczną w Kurzelowie zajęć literacko-plastycznych z dziećmi przedszkolnymi z grupy „Krasnoludki.”

Na zajęciach dzieci zgłębiały wiadomości na temat środowiska naturalnego jeży, ich sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Poznały wiele ciekawostek z ich życia.

Czytaj więcej: Dzień Jeża 2016

Bezgraniczna miłość matki – DKK w Kurzelowie

 

C:UsersBibliotekarzPicturesprawo matki.jpg  W dniu 17.10.2016r. w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie odbyło się kolejne spotkanie DKK. Wzięło w nim udział 7 pań. Tematem dyskusji była książka „Prawo matki” Diane Chamberlain.

Powieść „Prawo matki” jest książką wzruszającą, szokującą oraz niezwykłą. Poznajemy Andy’go, nastolatka z poalkoholowym uszkodzeniem płodu, Maggie jego siostrę, Laurel matkę tej dwójki, a także Marcusa szwagra Laurel. Akcja powieści rozgrywa się w czasie teraźniejszym, ale autorka zabiera nas także w podróż do przeszłości, dzięki czemu możemy dowiedzieć się co się stało w czasach młodości bohaterki.

Czytaj więcej: Bezgraniczna miłość matki – DKK w Kurzelowie

Spotkanie DKK w Kurzelowie - wrzesień 2016

dkk09

W dniu 27.09.2016r. w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie odbyło się powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego klubu książki. Wzięły w nim udział 4 panie.  Tematem dyskusji były dwie książki „Spadkobiercy” Kai Hart Hemmings oraz „Ślad na piasku” Zoe Ferraris.

Czytaj więcej: Spotkanie DKK w Kurzelowie - wrzesień 2016

Letnie przygody - zajęcia wakacyjne w Domu Kultury

LPDSCN2367

Zajęcia wakacyjne pt: „ Letnie przygody” które odbywały się w Domu Kultury i Bibliotece Publicznej w Kurzelowie trwały dwa tygodnie.. Grupa 30 dzieci brała udział w licznych warsztatach, zajęciach plastycznych, sportowych, muzycznych.

Pierwszy dzień wakacyjnych zajęć to spotkanie integracyjne, którego uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z planem zajęć. Następnie dzieci wyklejały kolorową tęczę metodą wydzieranki oraz robiły tęczowe dmuchańce z których powstawały przeróżne stworki. Było też coś dla rozrywki i zabawy np. „bieg kelnera”, „slalom z balonem”, kalambury oraz inne konkurencje sportowe. Dzieci aktywnie brały udział w zabawach oraz wzajemnie pomagały sobie w wykonywaniu zadań. Miła atmosfera wprowadziła uczestników w wakacyjny nastrój.

Kolejne spotkanie to warsztaty wykonywania lampionów na słoikach. Dzieci tworzyły również przepiękne obrazki zwierząt, które wyklejały ryżem, kaszą itp.

Mistrzowie kuchni przygotowywali też pyszne gofry z bitą śmietaną oraz szaszłyki z owoców.

Podczas zajęć pt: „ Coś z niczego” uczestnicy konstruowali zabawkę ekologiczną. Z recyklingu powstawały przedziwne stworki i roboty.

Odbyły się także warsztaty muzyczne prowadzone przez pana Rafała Bednarczyka. Wszyscy wspólnie, a chętni - także solo i w duetach brali udział w karaoke. Okazało się, że uczestnicy potrafią pięknie śpiewać i w ogóle nie czują tremy przed mikrofonem.

Zajęcia wakacyjne uatrakcyjniła chusta animacyjna. Przy jej pomocy dzieci brały aktywny udział w różnych zabawach. Uczestnicy brali udział w warsztatach pt: „Moje wymarzone wakacje”. Dzieci przygotowały kolaże plastyczne, które nawiązywały do wymarzonych wakacji pełnych przygód, słońca i radości. Najmłodsi tworzyli także dla siebie ładne bransoletki oraz inną biżuterię z koralików w kolorach i wzorach dla siebie najbardziej odpowiednich. Trzeba było wykazać się nie lada cierpliwością i zręcznością, aby tak małe koraliki mozolnie nawlekać na żyłkę.

Wreszcie przyszedł czas na piknik czyli wspólny grill na placu domu kultury, połączony z grami i zabawami ruchowymi.

Na koniec akcji wakacyjnej w Domu Kultury i Bibliotece odbył się wyjazd do kina. Dzieciaki obejrzały film animowany pt: „Gdzie jest Dory”, który jest kontynuacją bajki „gdzie jest Nemo”. Dzięki gościnności Domu Kultury we Włoszczowie dzieci miały możliwość poznania kina „od kuchni” czyli zwiedzania kabiny operatorskiej i odkrywania tajemnicy wyświetlania filmów.

Wakacyjne spotkania były bardzo sympatycznym i radosnym czasem wspólnie spędzonym. Dzieci mogły wypełnić swój wolny czas twórczą, przyjemną i wesołą zabawą. Zapraszamy za rok na zajęcia wakacyjne. 

GALERIA ZDJĘĆ

Zajęcia wakacyjne w Dk w Kurzelowie

 

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social