Osób na stronie

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 12 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Renata, Witold, Konrad

Kurzelów w obiektywie

Spotkanie DKK w Kurzelowie - wrzesień 2016

dkk09

W dniu 27.09.2016r. w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie odbyło się powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego klubu książki. Wzięły w nim udział 4 panie.  Tematem dyskusji były dwie książki „Spadkobiercy” Kai Hart Hemmings oraz „Ślad na piasku” Zoe Ferraris.

Czytaj więcej: Spotkanie DKK w Kurzelowie - wrzesień 2016

Letnie przygody - zajęcia wakacyjne w Domu Kultury

LPDSCN2367

Zajęcia wakacyjne pt: „ Letnie przygody” które odbywały się w Domu Kultury i Bibliotece Publicznej w Kurzelowie trwały dwa tygodnie.. Grupa 30 dzieci brała udział w licznych warsztatach, zajęciach plastycznych, sportowych, muzycznych.

Pierwszy dzień wakacyjnych zajęć to spotkanie integracyjne, którego uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z planem zajęć. Następnie dzieci wyklejały kolorową tęczę metodą wydzieranki oraz robiły tęczowe dmuchańce z których powstawały przeróżne stworki. Było też coś dla rozrywki i zabawy np. „bieg kelnera”, „slalom z balonem”, kalambury oraz inne konkurencje sportowe. Dzieci aktywnie brały udział w zabawach oraz wzajemnie pomagały sobie w wykonywaniu zadań. Miła atmosfera wprowadziła uczestników w wakacyjny nastrój.

Kolejne spotkanie to warsztaty wykonywania lampionów na słoikach. Dzieci tworzyły również przepiękne obrazki zwierząt, które wyklejały ryżem, kaszą itp.

Mistrzowie kuchni przygotowywali też pyszne gofry z bitą śmietaną oraz szaszłyki z owoców.

Podczas zajęć pt: „ Coś z niczego” uczestnicy konstruowali zabawkę ekologiczną. Z recyklingu powstawały przedziwne stworki i roboty.

Odbyły się także warsztaty muzyczne prowadzone przez pana Rafała Bednarczyka. Wszyscy wspólnie, a chętni - także solo i w duetach brali udział w karaoke. Okazało się, że uczestnicy potrafią pięknie śpiewać i w ogóle nie czują tremy przed mikrofonem.

Zajęcia wakacyjne uatrakcyjniła chusta animacyjna. Przy jej pomocy dzieci brały aktywny udział w różnych zabawach. Uczestnicy brali udział w warsztatach pt: „Moje wymarzone wakacje”. Dzieci przygotowały kolaże plastyczne, które nawiązywały do wymarzonych wakacji pełnych przygód, słońca i radości. Najmłodsi tworzyli także dla siebie ładne bransoletki oraz inną biżuterię z koralików w kolorach i wzorach dla siebie najbardziej odpowiednich. Trzeba było wykazać się nie lada cierpliwością i zręcznością, aby tak małe koraliki mozolnie nawlekać na żyłkę.

Wreszcie przyszedł czas na piknik czyli wspólny grill na placu domu kultury, połączony z grami i zabawami ruchowymi.

Na koniec akcji wakacyjnej w Domu Kultury i Bibliotece odbył się wyjazd do kina. Dzieciaki obejrzały film animowany pt: „Gdzie jest Dory”, który jest kontynuacją bajki „gdzie jest Nemo”. Dzięki gościnności Domu Kultury we Włoszczowie dzieci miały możliwość poznania kina „od kuchni” czyli zwiedzania kabiny operatorskiej i odkrywania tajemnicy wyświetlania filmów.

Wakacyjne spotkania były bardzo sympatycznym i radosnym czasem wspólnie spędzonym. Dzieci mogły wypełnić swój wolny czas twórczą, przyjemną i wesołą zabawą. Zapraszamy za rok na zajęcia wakacyjne. 

GALERIA ZDJĘĆ

Zajęcia wakacyjne w Dk w Kurzelowie

 

Spotkanie autorskie w Kurzelowie

W ramach projektu Instytutu Książki Dyskusyjne Kluby Książki 15 maja 2016r. w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie odbyło się spotkanie autorskie z panią Małgorzatą Wardą.  Spotkanie zorganizowane zostało przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach we współpracy z Instytutem Książki w Warszawie.

W spotkaniu wzięły udział Dyskusyjne Kluby Książki z Dobromierza, Secemina i z   Włoszczowy oraz miłośnicy literatury.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie w Kurzelowie

Warsztaty literackie „Inscenizowana historia pisma i komunikacji”

C:UsersHomeDesktopbajki 2.jpg

31 maja 2016r. w Filii Bibliotecznej w Kurzelowie odbyły się warsztaty literackie pt „Inscenizowana historia pisma i komunikacji, które prowadził pan Michał Zawadka.

Gość przeprowadził zajęcia dla uczniów kl.I ze Szkoły podstawowej. W których uczestniczyli również wychowawcy klas oraz pani bibliotekarka z Biblioteki Szkolnej w Kurzelowie.

Czytaj więcej: Warsztaty literackie „Inscenizowana historia pisma i komunikacji”

Henryk Sienkiewicz- pisarz, dziennikarz, podróżnik

W dniu 18 maja 2016 roku w związku z obchodami Tygodnia Bibliotek oraz z okazji obchodów roku Sienkiewiczowskiego odbyły się szczególne zajęcia dla uczniów kl. IV-VI szkoły podstawowej. Zorganizowane zostały przez p. Mariolę Lechowicz z Biblioteki Szkolnej, p. Agnieszkę Gieroń z Biblioteki Publicznej w Kurzelowie oraz polonistkę p. Teresę Łowicką z ZPO w Kurzelowie.

Czytaj więcej: Henryk Sienkiewicz- pisarz, dziennikarz, podróżnik

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social