Osób na stronie

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 12 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Renata, Witold, Konrad

Kurzelów w obiektywie

Sascha Arango- „Prawda i inne kłamstwa”

dkk012017

Podczas  styczniowego spotkania  Dyskusyjnego Klubu Książki dyskutowaliśmy o książce Arango Sasschy pt. „ Prawda i inne kłamstwa”.

„Prawda i inne kłamstwa” to zręczne kłamstwa, trochę szczęścia i kapryśny los, któremu od czasu do czasu należy pomóc- tak poznajemy znanego pisarza Henry’ego Haydena, czułego małżonka i ogólnie człowieka o wielkim sercu. Problem jedynie w tym, że taka osoba nie istnieje – powieści Haydena napisała jego żona, którą Henry regularnie zdradza jedną z jego kochanek Betty - oświadcza mu, że jest w ciąży i cały precyzyjnie wykreowany wizerunek dobrego obywatela  zaczyna się sypać. Targany emocjami, świadom zbliżającej się domowej katastrofy, wymyśla plan idealny, który w dalszej perspektywie, tak idealny już nie będzie.

Czytaj więcej: Sascha Arango- „Prawda i inne kłamstwa”

Grudniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

IMG 1671

Ostatnie spotkanie dkk w 2016 roku odbyło się 27 grudnia i poświęcone było książce pt: „ Cztery drogi” Tommi Kinnunen. Na spotkanie przybyły 3 panie.

Czytaj więcej: Grudniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

„Ogród spieczonej ziemi”-Corban Addison

dkkgrudzien2016

„Ogród spieczonej ziemi” to powieść, ale zainspirowana autentycznymi problemami i miłością autora do Afryki i jej ludzi; ta fascynacja Czarnym Lądem ukazuje się niemal z każdej strony, to również książka, która jest próbą zwrócenia uwagi na problem wykorzystywania seksualnego dzieci.

Pewnej nocy w Lusace dochodzi do brutalnej napaści na dziewczynkę. Wiadomo że została zgwałcona, a prawda jest o tyle przerażająca, że cierpi ona na zespół downa. Ofiara w szoku trafia do szpitala. Nie wiadomo jak ma na imię, ile ma lat, gdzie mieszka i kto jest jej oprawcą. Zagadek do rozwiązania jest znacznie więcej i kolejne karty powieści odkrywają przed czytelnikiem coraz więcej faktów dotyczących gwałtu, ale również obnażają zacofanie ludzkości afrykańskiej i ukazuje niechlubne oblicze Zambii.

Czytaj więcej: „Ogród spieczonej ziemi”-Corban Addison

Mam przyjaciółkę weterynarza

weterynarz

Dnia 16.11.2016r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kurzelowie do przedszkola przybyła pani weterynarz ze swoim przyjacielem  kotem „Kitkiem” co wprawiło przedszkolaków w zachwyt. Zaproszonym gościem była pani Paulina Heese, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy.

Czytaj więcej: Mam przyjaciółkę weterynarza

Dzień Jeża 2016

dzienjeza

Międzynarodowy Dzień Jeża obchodzony 10 listopada stał się inspiracją do zorganizowania przez Bibliotekę Publiczną w Kurzelowie zajęć literacko-plastycznych z dziećmi przedszkolnymi z grupy „Krasnoludki.”

Na zajęciach dzieci zgłębiały wiadomości na temat środowiska naturalnego jeży, ich sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Poznały wiele ciekawostek z ich życia.

Czytaj więcej: Dzień Jeża 2016

Bezgraniczna miłość matki – DKK w Kurzelowie

 

C:UsersBibliotekarzPicturesprawo matki.jpg  W dniu 17.10.2016r. w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie odbyło się kolejne spotkanie DKK. Wzięło w nim udział 7 pań. Tematem dyskusji była książka „Prawo matki” Diane Chamberlain.

Powieść „Prawo matki” jest książką wzruszającą, szokującą oraz niezwykłą. Poznajemy Andy’go, nastolatka z poalkoholowym uszkodzeniem płodu, Maggie jego siostrę, Laurel matkę tej dwójki, a także Marcusa szwagra Laurel. Akcja powieści rozgrywa się w czasie teraźniejszym, ale autorka zabiera nas także w podróż do przeszłości, dzięki czemu możemy dowiedzieć się co się stało w czasach młodości bohaterki.

Czytaj więcej: Bezgraniczna miłość matki – DKK w Kurzelowie

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social