Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 17 Październik 2021    |    Imieniny obchodzą: Lucyny, Małgorzaty, Wiktora

Kurzelów w obiektywie

„Więzień nieba”- C.R.Zafon - spotkanie DKK

dkkkwiecien2017

W środę 26 kwietnia w filii bibliotecznej w Kurzelowie odbyło się kolejne spotkanie dkk. Tematem naszej dyskusji była książka C.R. Zafona pt: „Więzień nieba”.

Czytaj więcej: „Więzień nieba”- C.R.Zafon - spotkanie DKK

Marcowe spotkanie DKK

dkk kwiecien 2017

Tematem marcowego spotkania DKK w Kurzelowie była książka Maryli Szymiczkowej pt: „Tajemnica Domu Helclów”. Na spotkanie przybyło 6 pań.

Czytaj więcej: Marcowe spotkanie DKK

„Gorzko” Barbary Kosmowskiej

dkk luty 2017

Kolejne  spotkanie DKK w Kurzelowie odbyło się 27 lutego. Wzięły w nim udział 3 panie, które dyskutowały o książce Barbary Kosmowskiej pt: „Gorzko”.

Bohaterka powieści pochodzi z małej miejscowości i jak większość mieszkańców bloku rotacyjnego, nie ma najlepszych widoków na przyszłość. Ma dwa wyjścia- pogodzić się z szarą PRL-owską rzeczywistością i żyć z poczuciem przegranej jak matka lub pogrążyć się w nierealnych marzeniach. Obie drogi prowadzą donikąd, początkowo jest zagubiona. Jest świadoma błędów matki, lecz postępuje jak ona, karząc siebie za poczucie bezsilności. W końcu jednak znajduje własną drogę. Musi uwolnić się od matczynego poczucia klęski, ale także od portretu dumnej arystokratycznej prababki i powoli próbuje zapełnić w sensowny sposób swoje puste życie.

Czytaj więcej: „Gorzko” Barbary Kosmowskiej

Sascha Arango- „Prawda i inne kłamstwa”

dkk012017

Podczas  styczniowego spotkania  Dyskusyjnego Klubu Książki dyskutowaliśmy o książce Arango Sasschy pt. „ Prawda i inne kłamstwa”.

„Prawda i inne kłamstwa” to zręczne kłamstwa, trochę szczęścia i kapryśny los, któremu od czasu do czasu należy pomóc- tak poznajemy znanego pisarza Henry’ego Haydena, czułego małżonka i ogólnie człowieka o wielkim sercu. Problem jedynie w tym, że taka osoba nie istnieje – powieści Haydena napisała jego żona, którą Henry regularnie zdradza jedną z jego kochanek Betty - oświadcza mu, że jest w ciąży i cały precyzyjnie wykreowany wizerunek dobrego obywatela  zaczyna się sypać. Targany emocjami, świadom zbliżającej się domowej katastrofy, wymyśla plan idealny, który w dalszej perspektywie, tak idealny już nie będzie.

Czytaj więcej: Sascha Arango- „Prawda i inne kłamstwa”

Grudniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

IMG 1671

Ostatnie spotkanie dkk w 2016 roku odbyło się 27 grudnia i poświęcone było książce pt: „ Cztery drogi” Tommi Kinnunen. Na spotkanie przybyły 3 panie.

Czytaj więcej: Grudniowe spotkanie DKK w Kurzelowie

„Ogród spieczonej ziemi”-Corban Addison

dkkgrudzien2016

„Ogród spieczonej ziemi” to powieść, ale zainspirowana autentycznymi problemami i miłością autora do Afryki i jej ludzi; ta fascynacja Czarnym Lądem ukazuje się niemal z każdej strony, to również książka, która jest próbą zwrócenia uwagi na problem wykorzystywania seksualnego dzieci.

Pewnej nocy w Lusace dochodzi do brutalnej napaści na dziewczynkę. Wiadomo że została zgwałcona, a prawda jest o tyle przerażająca, że cierpi ona na zespół downa. Ofiara w szoku trafia do szpitala. Nie wiadomo jak ma na imię, ile ma lat, gdzie mieszka i kto jest jej oprawcą. Zagadek do rozwiązania jest znacznie więcej i kolejne karty powieści odkrywają przed czytelnikiem coraz więcej faktów dotyczących gwałtu, ale również obnażają zacofanie ludzkości afrykańskiej i ukazuje niechlubne oblicze Zambii.

Czytaj więcej: „Ogród spieczonej ziemi”-Corban Addison

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social