Osób na stronie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 12 Listopad 2019    |    Imieniny obchodzą: Renata, Witold, Konrad

Kurzelów w obiektywie

„Sędzia” Mariusza Zielke - DKK czerwiec 2017

dkk czerwiec2017

Na czerwcowym spotkaniu DKK w Bibliotece Publicznej w Kurzelowie dnia 31 czerwca 2017r. dyskusja toczyła się wokół książki „Sędzia” Mariusza Zielke.

Czytaj więcej: „Sędzia” Mariusza Zielke - DKK czerwiec 2017

Spotkanie DKK w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie

dkk052017

31 maja 2017r. odbyło się kolejne spotkanie DKK. Omawianymi książkami były „Ofiara” J. Carol oraz  „Dobra siostra” D. Campbell. Na spotkanie przybyły 4 panie.

Ofiara to powieść inspirowana autentycznym przypadkiem Tawany Brawley, czarnoskórej nastolatki z Nowego Jorku, która zyskała rozgłos pod koniec lat 80, twierdząc, że została zgwałcona.

Czytaj więcej: Spotkanie DKK w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie

CO SIĘ CZAI ZA REGAŁEM - wizyta przedszkolaków w bibliotece

bibloteka

Dnia 22 maja 2017r. grupa „Motylków” z przedszkola z Kurzelowa wraz z nauczycielką panią Moniką Wawrzos  odwiedziła Filię Biblioteki Publicznej w Kurzelowie.

Czytaj więcej: CO SIĘ CZAI ZA REGAŁEM - wizyta przedszkolaków w bibliotece

„Więzień nieba”- C.R.Zafon - spotkanie DKK

dkkkwiecien2017

W środę 26 kwietnia w filii bibliotecznej w Kurzelowie odbyło się kolejne spotkanie dkk. Tematem naszej dyskusji była książka C.R. Zafona pt: „Więzień nieba”.

Czytaj więcej: „Więzień nieba”- C.R.Zafon - spotkanie DKK

Marcowe spotkanie DKK

dkk kwiecien 2017

Tematem marcowego spotkania DKK w Kurzelowie była książka Maryli Szymiczkowej pt: „Tajemnica Domu Helclów”. Na spotkanie przybyło 6 pań.

Czytaj więcej: Marcowe spotkanie DKK

„Gorzko” Barbary Kosmowskiej

dkk luty 2017

Kolejne  spotkanie DKK w Kurzelowie odbyło się 27 lutego. Wzięły w nim udział 3 panie, które dyskutowały o książce Barbary Kosmowskiej pt: „Gorzko”.

Bohaterka powieści pochodzi z małej miejscowości i jak większość mieszkańców bloku rotacyjnego, nie ma najlepszych widoków na przyszłość. Ma dwa wyjścia- pogodzić się z szarą PRL-owską rzeczywistością i żyć z poczuciem przegranej jak matka lub pogrążyć się w nierealnych marzeniach. Obie drogi prowadzą donikąd, początkowo jest zagubiona. Jest świadoma błędów matki, lecz postępuje jak ona, karząc siebie za poczucie bezsilności. W końcu jednak znajduje własną drogę. Musi uwolnić się od matczynego poczucia klęski, ale także od portretu dumnej arystokratycznej prababki i powoli próbuje zapełnić w sensowny sposób swoje puste życie.

Czytaj więcej: „Gorzko” Barbary Kosmowskiej

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social