Reklama

reklamapusta

 

Sponsor kurzelow.pl

ganderlogo2

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 20 Styczeń 2020    |    Imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian

Kurzelów w obiektywie

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

IMG 20191121 110334

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek dnia 21 listopada przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, które przygotowały Filia Biblioteki Publicznej w Kurzelowie oraz Przedszkole Samorządowe grupa „Biedroneczki”.

Przedszkolaków przywitała Ciotka Klotka, Dobra Wróżka oraz Baba Jaga, którą dzieci zapraszały do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej: Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Październikowe spotkanie DKK w Kurzelowie.

dkk102019

W ramach październikowego spotkania DKK ,w którym uczestniczyły 4 panie, naszą lekturą była książka  Billa Clegga pt: „ Czy miałaś kiedyś rodzinę”. Wszystko zaczyna się od pożaru, w którym, w przeddzień ślubu ginie prawie cała rodzina. Jest to punkt wyjściowy do rozważań głównych bohaterów, których ta tragedia dotknęła. Autor nie korzysta z dialogów. Buduje on powieść o przebaczeniu, poczuciu winy, stracie , opisując wewnętrzne przeżycia uczestników dramatu.

Czytaj więcej: Październikowe spotkanie DKK w Kurzelowie.

Baw się z nami literkami- warsztaty z ilustratorem książek

IMG 20191010 10131310 października w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie odbyły się warsztaty graficzne z panem Łukaszem Zabdyrem, w których wzięli udział uczniowie klas II i III SP w Kurzelowie.

Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna we Włoszczowie; odbyło się ono w ramach projektu „Zalajkuj Bibliotekę”. Projekt dofinansowany jest z Funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu gminy. Partnerem jest Fundacja Edukacji dla Rozwoju Bibliotek.

Czytaj więcej: Baw się z nami literkami- warsztaty z ilustratorem książek

Pasowanie na czytelnika

IMG 20190521 112048

Tydzień Bibliotek w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie zakończyliśmy podczas spotkania, w którym uczestniczyła grupa 6-latków „Biedroneczki” z Przedszkola Samorządowego z Kurzelowa.

Głównym celem wizyty było „Pasowanie na czytelnika” oraz rozbudzenie zainteresowania książką i czerpanie radości z umiejętności czytania. W trakcie spotkania dzieci poznały pracę w bibliotece, dowiedziały się jak można wypożyczyć książkę i jak łatwo- mając zaledwie kilka lat, zostać czytelnikiem. Dowiedziały się także jak należy dbać o książki.

Czytaj więcej: Pasowanie na czytelnika

Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk w Kurzelowie

IMG 2142 Kopiowanie

W ramach Tygodnia Bibliotek 10.05.2019r. w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Bednarczyk- aktorką, pisarką i tancerką mieszkającą od wielu lat w Australii. Uczestnikami wydarzenia były dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kurzelowie wraz ze swoimi nauczycielkami.

Na samym początku pani Elżbieta przekazała dzieciom wiele cennych wartości i nakłaniała do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli, czytać dużo książek, które nas wzbogacają i poszerzają naszą wiedzę o świecie.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk w Kurzelowie

Kwietniowe spotkanie DKK

dkk kwiecien 2019

Dnia 30.04.2019r. w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie odbyło się spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. W dyskusji wzięły udział 4 klubowiczki. Tym razem omawiałyśmy książki pt: „ Nie mówcie, że nie mamy nikogo” Madeleine Thien oraz „Dygot”  Jakuba Małeckiego.

„Nie mówcie, że nie mamy nikogo” to powieść o przeżywaniu i rozumieniu historii dwudziestowiecznych Chin,  masakry na Tiananmen, rewolucji kulturalnej i tego, co ją poprzedzało, polityki Mao Zedonga, wydarzeń po jego śmierci w 1976r., a także codziennego życia w okresie rewolucji. Wszystko to poznajemy przez pryzmat historii trojga przyjaciół: Zhuli, Wróbla i Kaia. To ich losom przyglądamy się przez kolejne lata. W ich rozmowach, zmaganiach i poszukiwaniach własnego miejsca odbijają się dramatyczne wydarzenia. Wszyscy troje są muzykami i nie pozostaje to bez wpływu na tematy rozmów i perspektywę jaką przyjmują w postrzeganiu rzeczywistości.

Czytaj więcej: Kwietniowe spotkanie DKK

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social