Osób na stronie

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 22 Sierpień 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz

Kurzelów w obiektywie

74 rocznica Tragedii Kurzelowskiej

mini

Przypadająca 27 listopada b.r. 74 rocznica „Tragedii Kurzelowskiej" po raz kolejny przypomina o tragicznych losach naszych rodaków. Wydarzenia z okresu II wojny światowej zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych. Tu, na naszej ziemi, chciano zabić wiarę, nadzieję, miłość jednym strzałem w tył głowy. Historia jednak udowodniła, że  ofiary Polaków nie poszły na marne  i obecnie możemy się cieszyć wolną i niepodległą Ojczyzną.

W tym roku uroczystości upamiętniające to wydarzenie odbyły sie w niedzielę 26 listopada. Na uroczystej Mszy Św. pojawiło się wiele pocztów sztandarowych, organizacji kombatanckich, szkół i OSP. Uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych i rodziny pomorodowanych. Przemarsz pochodu uświatniła swoją grą Orkiestra OSP w Kurzelowie.

 GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej: 74 rocznica Tragedii Kurzelowskiej

Wizyta ratownika medycznego w przedszkolu

MIMG 20171011 111209

11 października 2017r. na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Kurzelowie odwiedził przedszkolaków pan Maciej Gryczko - ratownik medyczny.

Celem spotkania było poznanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Przedszkolaki uczyły się, w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe i jak należy sprawdzać przytomność poszkodowanej osoby oraz w jaki sposób wezwać pomoc. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Uwagę przedszkolaków skupił sprzęt zgromadzony w walizce ratownika tj. maseczka do sztucznego oddychania, maseczka tlenowa, rozmaite opatrunki.

Biblioteka również uczestniczy w akcji „Cała polska czyta dzieciom”, dlatego też zaproszony gość miał okazję przeczytać dzieciom opowiadanie R. Butschow      

pt: „ Mam przyjaciółkę ratownika medycznego”.

Dziękujemy panu Maćkowi za ciekawą lekcję udzielenia pierwszej pomocy i poświęcony czas.        

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

VI Turniej Piłki Nożnej - Kurzelów 2017

turniej201730 lipca br. na boisku przy Zespole Placówek Oświatowych w Kurzelowie rozegrano VI edycję Turnieju Piłki Nożnej, organizowanego przez Klub Sportowy Hetman Włoszczowa i Sołectwo Kurzelów. Puchar mistrzów trafił do mieszkańców różnych wsi z gminy Włoszczowa, którzy walczyli pod nazwą ZWGW .

Czytaj więcej: VI Turniej Piłki Nożnej - Kurzelów 2017

Turniej piłki nożnej 2017

turniej2017

Bawmy sie razem - piknik rodzinny

piknik2017

W pikniku rodzinnym pt: „ Bawmy się razem”, który odbył się 11 czerwca 2017r. w Kurzelowie, wzięła również udział Filia Biblioteki Publicznej.

Atrakcją stoiska było zorganizowanie przez bibliotekę konkursu plastycznego pt:  „Moja ulubiona postać z bajki”. Zadanie konkursowe polegało na narysowaniu dowolną techniką swojej ulubionej postaci z bajki.

Czytaj więcej: Bawmy sie razem - piknik rodzinny

Zaproszenie na Piknik Rodzinny

piknik rodzinny 2017 dk kurzelow

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social