Osób na stronie

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 14 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Laura, Emil, Wawrzyniec

Kurzelów w obiektywie

Zaproszenie na poświęcenie tablicy rotmistrza Józefa Wcisłowicza

ZAPROSZENIE

DLA MIESZKAŃCÓW KURZELOWA

 

jw

W dn. 11.11.2018, w setną rocznicę odzyskania niepodległości, po sumie o godz.11 odbędzie się poświęcenie tablicy upamiętniającej bohatera, wielkiego patriotę, naszego rodaka - Józefa Wcisłowicza.

Urodził się on w Kurzelowie, tutaj też ukończył szkołę i spoczął na cmentarzu, na swojej umiłowanej Ziemi Kurzelowskiej.

Józef Wcisłowicz w 1917 r. został awansowany do stopnia podchorążego

1920 - awans do stopnia podporucznika

1923 - awans do stopnia porucznika ze starszeństwem

1928 - dowódca szwadronu C.K.M

1929 - awans do stopnia rotmistrza ze starszeństwem

Ten mężny, odważny i zahartowany "jak żelazo" żołnierz walczył w bitwach w wojsku carskim, był dowódcą plutonu ciężkich karabinów maszynowych. Ukończył szkołę podoficerską.

Józef Wcisłowicz - rotmistrz Kawalerii Polskiej był odznaczony wieloma Krzyżami, medalami, m.in. Krzyżem Virtuti Militari, 3-krotnie Krzyżem Walecznym i Medalem Niepodległości.

Józef Wcisłowicz zawsze gotowy do walki z nieprzyjacielem był również wspaniałym, skromnym, dobrym człowiekiem. Bardzo religijny,organizował pielgrzymki do Częstochowy. Ukochał Matkę Bożą i Różaniec.

Zaprasza serdecznie - Rodzina.

VII edycji Turnieju Piłki Nożnej w Kurzelowie

K7          

W dniu 29.07.2018 r. na boisku przy Zespole Placówek Oświatowych w Kurzelowie rozegrano VII edycję Turnieju Piłki Nożnej, organizowanego przez Sołectwo Kurzelów przy współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Kurzelowie i Klubem Sportowym Hetman Włoszczowa oraz wsparciu finansowym Gminy Włoszczowa. Był to turniej dla drużyn niezrzeszonych, z miejscowości z terenu gminy Włoszczowa. Udział w turnieju wzięły drużyny: Kurzelów, Jeżowice, Danków Duży, Nieznanowice, Międzylesie, Bebelno, Dream Team i Zjednoczone Wsie Gminy Włoszczowa (ZWGW). W sumie ponad osiemdziesięciu uczestników.

         Mimo wysokiej temperatury i przelotnych opadów deszczu rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana, o czym świadczą wyniki. Zawodnicy w każdej drużynie byli bardzo zaangażowani i nie odpuszczali gry do ostatniego gwizdka.  Na zakończenie zostały wręczone puchary i nagrody dla najlepszych zawodników i drużyn turnieju. A wręczali je przybyli goście: Sławomir Owczarek – Zastępca Burmistrza Gminy Włoszczowa, Karol Lichosik – przedstawiciel zarządu KS Hetman Włoszczowa, Renata Łowicka – radna powiatu Włoszczowskiego, Adam Stępniewicz – sołtys Kurzelowa, oraz Norbert Celebański – nowo mianowany dyrektor ZPO w Kurzelowie.

Czytaj więcej: VII edycji Turnieju Piłki Nożnej w Kurzelowie

Informacja Biblioteki w Kurzelowie

SZANOWNI CZYTELNICY!

 

W okresie wakacji,  w dniach

od 1 lipca do 31 sierpnia 2018r.

Biblioteka Publiczna w Kurzelowie

w piątki będzie czynna w godz 8.00-16.00

 

Tydzień Bibliotek w Kurzelowie

IMG 2012

Hasłem Tygodnia Bibliotek 2018 jest „(Do) Wolność Czytania”. Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje Tydzień Bibliotek- jest to program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślenie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia oraz zainteresowania książką.

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek w Kurzelowie

Biblioteka na wiejskiej majówce w Kurzelowie

maj4

Dnia 12 maja 2018r. Filia Biblioteki Publicznej w Kurzelowie wzięła udział w wiejskiej majówce kół gospodyń wiejskich  i stowarzyszeń.

Na stoisku biblioteki dominowały książki o tradycjach, folklorze, kulturze i pieśniach z regionu. Cieszyły się one dużą popularnością, a kilka z nich zostało zaprezentowanych przez panie z KGW.

Czytaj więcej: Biblioteka na wiejskiej majówce w Kurzelowie

Rozstrzygnięcie konkursu „Kolorowa Wielkanoc”

IMG 196623 marca 2018 r. w Filii Bibliotecznej w Kurzelowie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt: „Kolorowa Wielkanoc” zorganizowanego z okazji Świąt Wielkanocnych.

Celem konkursu było kultywowanie tradycji oraz pogłębianie wiedzy na temat symboli  Świąt Wielkanocnych, zachęcanie do rozwijania warsztatu twórczego dzieci i sięganie po nowe techniki plastyczne, pobudzanie wyobraźni oraz kreatywności.

Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu „Kolorowa Wielkanoc”

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social