Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 21 Październik 2020    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

Kurzelów w obiektywie

W krainie pluszowego niedźwiadka

mis2016

„Czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”- pisała Halina Bechlerowa.Trudno się nie zgodzić ze zdaniem pisarki. Co roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji odbyły się zajęcia edukacyjno-plastyczne „ W krainie pluszowego niedźwiadka”.W spotkaniu uczestniczyły „Motylki”- dzieci z oddziału ZPO w Kurzelowie z panią Moniką Wawrzos.

Czytaj więcej: W krainie pluszowego niedźwiadka

Rocznica Tragedii Kurzelowskiej

maly cmentarzPrzypadająca 27 listopada b.r. 73 rocznica „Tragedii Kurzelowskiej" po raz kolejny przypomina o tragicznych losach naszych rodaków. Wydarzenia z okresu II wojny światowej zapisane na kartach historii Polski krwią i męczeńską śmiercią Polaków należą do najbardziej dramatycznych. Tu, na naszej ziemi, chciano zabić wiarę, nadzieję, miłość jednym strzałem w tył głowy. Historia jednak udowodniła, że  ofiary Polaków nie poszły na marne  i obecnie możemy się cieszyć wolną i niepodległą Ojczyzną.

 GALERIA ZDJĘĆ

Czytaj więcej: Rocznica Tragedii Kurzelowskiej

Kolejny sukces piekarni "Weronika"

piekarnia2

Piekarnia "Weronika" z Kurzelowa po raz drugi z rzędu została uznana za najlepszą piekarnię powiatu włoszczowskiego w plebiscycie organizowanym przez redakcję "Echo Dnia". 

Piekarnia "Weronika" to jedyny w okolicy Włoszczowy zakład, która wypieka pieczywo w sposób tradycyjny, bez polepszaczy i chemii, z naturalnych składników. Jadwiga i Andrzej Olak prowadzą zakład od kilku lat kontynuujac tradycję piekarnictwa w Kurzelowie po śp. Tomaszu Ożarowskim.

Piekarnia i firmowy sklep znajdują się w kurzelowskim rynku.

Droga Kurzelów - Komparzów wyremontowana

DSC 0209 - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia

  

Zakończył się remont drogi Kurzelów – Komparzów. 27 października odbył się odbiór drogi z udziałem m. in. starosty włoszczowskiego Jerzego Suligi i burmistrza gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka oraz samorządowców. Drogę poświęcił proboszcz parafii Kurzelów ks. Jacek Bonio. Prace polegały na przebudowie odcinka o długości 2,5 km. Zadanie obejmuje: poszerzenie nawierzchni o 0,8 metra, zmianę kruszywa, z którego wykonana jest droga, stabilizację podłoża, wzmocnienie konstrukcji, a także kanalizację deszczową, odmulenie rowów, umocnienie poboczy, zatoczki autobusowe oraz chodnik na ul. Żeromskiego w Krzelowie. Inwestycja kosztowała 1,5 mln zł. W połowie finansowana jest z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych zaś po 25% wkładu wniosły  powiat i gmina Włoszczowa. 

 

 

DSC 0195 - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia - Kopia

 

żródło: http://wloszczowa.pl/art,1387,droga-kurzelow-komparzow-wyremontowana

Tydzień zakazanych książek.

C:UsersBibliotekarzPicturesksiaz_zakaz.jpg

W dniach 25.09-1.10 rozpoczyna się tegoroczny „Tydzień Książek Zakazanych”. Biblioteka Publiczna w Kurzelowie zaprasza do obejrzenia wystawy składającej się z książek, które bywały lub nadal są zakazywane z powodu cenzury politycznej, obyczajowej, religijnej.

Zapraszamy do przypomnienia sobie literatury, która bywała lub nadal bywa zakazywana, wycofywana z bibliotek lub jest/była uważana za kontrowersyjną.

Czytaj więcej: Tydzień zakazanych książek.

Dożynki 2016

mDSC08846 Kopiowanie

W niedziele, 11 września w Kurzelowie odbyły się Dożynki Parafialne. Tradycyjnie piękne wieńce przygotowały wszystkie sołectwa należące do parafii.  Uroczysty przemarsz wyruszył spod Domu Kultury do kościoła. Uczestniczyły w nim poczty sztandarowe OSP z Kurzelowa i Dankowa Dużego, Orkiestra OSP w Kurzelowie, dzieci z przedszkola, delegacje z wieńcami dożynkowymi, księża, radni i mieszkańcy. 

Mszę Św. sprawował proboszcz, ks. Jacek Bonio a piękne kazanie wygłosił ks. Marcin Mastela. Podczas mszy poczęstowano wszystkich obecnych chlebem na znak jedności z Bogiem i ludźmi. 

Dalsza część uroczystości miała miejsce na placu koło Domu Kultury. Była to część artystyczna, podczas której wystepowała Orkiestra OSP, dzieci z przedszkola, młodzież ze szkoły, Koła Gospodyń Wiejskich, Powiatowa Kapela Włoszczowska a na koniec zespół MEGA BEAT. Całośc prowadził Zbigniew Woldański. Na stoiskach poszczególnych miejscowości można było skosztować różnych specjałów. Dla dzieci również były darmowe atrakcje. 

W trakcie imprezy rozegrano Turniej Sołecki, w którym zwyciężyło sołectwo Jeżowice.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social