Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 27 Listopad 2021    |    Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

Kurzelów w obiektywie

Październikowe spotkanie DKK w Kurzelowie.

dkk102019

W ramach październikowego spotkania DKK ,w którym uczestniczyły 4 panie, naszą lekturą była książka  Billa Clegga pt: „ Czy miałaś kiedyś rodzinę”. Wszystko zaczyna się od pożaru, w którym, w przeddzień ślubu ginie prawie cała rodzina. Jest to punkt wyjściowy do rozważań głównych bohaterów, których ta tragedia dotknęła. Autor nie korzysta z dialogów. Buduje on powieść o przebaczeniu, poczuciu winy, stracie , opisując wewnętrzne przeżycia uczestników dramatu.

 

Początek książki stanowił dla nas wyzwanie, ponieważ wydawała się ona nam nudna i niespójna. Natomiast poruszyło nas w jaki sposób autor dogłębnie nakreślił życiorysy bohaterów, pokazując, że pozory mylą, a to co wydaje się proste takim nie jest. Ujmuje on historię z różnych perspektyw. Uświadamia nas  tym samym o istnieniu niewidzialnej nici, jaka łączy nas wszystkich i tworzy zależność przyczynowo- skutkową. Zawsze do najgłębszych i najszczerszych przemyśleń zmusza nas jakieś nieszczęście. Na co dzień potrafimy chować się pod maskami, ukrywając to co w nas tkwi. Książka uczy, aby mówić głośno o tym co czujemy, jeszcze zanim nasz czas wypali się do końca niczym zapałka na okładce.

Autor w swojej książce odwołuje się do emocjonalności człowieka, stawia wiele pytań o wspólne relacje i emocje między ludźmi.

 

 

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social