Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 27 Listopad 2021    |    Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

Kurzelów w obiektywie

Baw się z nami literkami- warsztaty z ilustratorem książek

IMG 20191010 10131310 października w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie odbyły się warsztaty graficzne z panem Łukaszem Zabdyrem, w których wzięli udział uczniowie klas II i III SP w Kurzelowie.

Spotkanie zorganizowała Biblioteka Publiczna we Włoszczowie; odbyło się ono w ramach projektu „Zalajkuj Bibliotekę”. Projekt dofinansowany jest z Funduszy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz budżetu gminy. Partnerem jest Fundacja Edukacji dla Rozwoju Bibliotek.

IMG 20191010 091007

Łukasz Zabdyr z wykształcenia jest bibliotekarzem ale zawodowo zajmuje się ilustowaniem ksiązek dla dzieci. Jest także autorem komiksów. 

Gość na początek przygotował zabawę z literkami. Pokazał on uczestnikom, że z każdej litery alfabetu można wykonać rysunek. Dzieci naśladując ilustratora wyczarowały przy pomocy ołówków biedronki, barany, auta, anioły, a nawet żyrafy. Wiele entuzjazmu wzbudziła ciekawostka poparta odpowiednimi rysunkami, że pisząc wyraz i używając do tego liter można także go narysować.

IMG 20191010 102405

Pan Łukasz podkreślił jak ważne są ćwiczenia kaligrafii, które pozwalają na opanowanie ładnego stylu pisma, jak również wyćwiczenia ręki w kierunku rysowniczym. Mówił też, że rysując pracę rozpoczyna się zazwyczaj od twarzy i ona jest w każdej postaci najważniejsza. Zgodnie z przysłowiem mówiącym, że „oczy są odzwierciedleniem duszy” ich kształt, wygląd, jak również układ ust, brwi dużo mówi o nastroju naszego bohatera.

IMG 20191010 100452

Warsztaty były bardzo ciekawe i uczyły kreatywnego myślenia.

Na zakończenie chętne dzieci mogły nabyć książeczki z rysunkiem ulubionej postaci oraz z autografem pana Łukasza.

 

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social