Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Kurzelów w obiektywie

Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk w Kurzelowie

IMG 2142 Kopiowanie

W ramach Tygodnia Bibliotek 10.05.2019r. w Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie odbyło się spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Bednarczyk- aktorką, pisarką i tancerką mieszkającą od wielu lat w Australii. Uczestnikami wydarzenia były dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Kurzelowie wraz ze swoimi nauczycielkami.

Na samym początku pani Elżbieta przekazała dzieciom wiele cennych wartości i nakłaniała do tego, aby szanować drugiego człowieka, swoich kolegów, nauczycieli, czytać dużo książek, które nas wzbogacają i poszerzają naszą wiedzę o świecie.

IMG 2143 Kopiowanie

Autorka przeczytała także swoją bajkę pt: „Nocne rozmowy”. Pani Elżbieta zachęcała słuchaczy do wcielania się w rolę aktorów, dzieci kumkały, naśladując żabki- bohaterów bajki. To wierszowane opowiadanie przedstawiło historię zwierząt leśnych, które musiały tak jak każdy żyjący w grupie, przestrzegać zasad w panującej rzeczywistości. Żaby, które hałasowały nocą i zakłócały spokój głośnym kumkaniem powinny nabrać szacunku dla pozostałych mieszkańców lasu i zrozumieć, że każdy jest inny, ma inne potrzeby, zwyczaje i prowadzi inny tryb życia. Dostają one nauczkę i w lesie nocą znów panuje cisza potrzebna do odpoczynku po pracowitym dniu.

IMG 2144 Kopiowanie

Pani Bednarczyk opowiadała również o tym, jak żyje się ludziom w Australii oraz jak wygląda tam szkoła i nauka, jak mieszkańcy spędzają najczęściej wolny czas. Mówiła o egzotycznych  zwierzętach i swoich przygodach z papugami i torbaczami.

IMG 2147 Kopiowanie

Po spotkaniu można było kupić przywiezione przez autorkę książki i zdobyć autograf.

IMG 2150 Kopiowanie

Dziękujemy pani Elżbiecie za wspaniałe i pouczające spotkanie.

 

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social