Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 3 Październik 2023    |    Imieniny obchodzą: Teresa, Gerard, Bogumił

Kurzelów w obiektywie

Dzień Bezpiecznego Internetu- Działajmy Razem

IMG 2130

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. To okazja do inicjowania i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

22 lutego 2019r. panie policjantki z  Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie st. sierż. Monika Jałocha oraz mł.asp. Katarzyna Szczecińska na zaproszenie Filii Biblioteki Publicznej w Kurzelowie i Przedszkola Samorządowego przeprowadziły spotkanie z przedszkolakami, podczas którego przekazywały rady, jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz czego należy unikać.

 

IMG 2125

Panie Katarzyna i Monika rozmawiały z dziećmi m.in. o tym, czym są dane osobowe oraz dlaczego nie wolno ich podawać w sieci; dlaczego nie wolno umawiać się z nieznajomymi; jakie mogą być konsekwencje nadmiernej ilości czasu spędzonego przy grach komputerowych, a także by wszelkie podejrzane kontakty, wiadomości, czy sytuacje zgłaszać dorosłym.

IMG 2126

Dzieci obejrzały, także krótkie filmiki z cyklu 3…2…1 Internet, które przybliżyły przedszkolakom problem bezpieczeństwa w sieci.

Takie spotkania z najmłodszymi są bardzo istotne, ponieważ już od początku uczą młode osoby dobrych nawyków w sieci oraz jak korzystać z niej bezpiecznie.

Dziękujemy gościom za przybycie i przeprowadzenie interesującego spotkania.

IMG 2134

 

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social