Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 27 Listopad 2021    |    Imieniny obchodzą: Ksenia, Walerian, Franciszek

Kurzelów w obiektywie

Lutowe spotkanie DKK Kurzelów

dkk022018

28 lutego 2018r. odbyło się kolejne spotkanie DKK w Kurzelowie, w którym wzięły udział 3 klubowiczki. Omawiałyśmy książkę pt.: „Śnieg” Orhana Pamuka, laureata literackiej nagrody nobla z 2006r. Jest to powieść pisarza tureckiego, która wiernie oddaje realia współczesnego świata, opowieść o zderzenie Europy i islamskiej Turcji: dwóch różnych religii, zasad moralnych i sposobów na odnajdywanie szczęścia.

 

Główny bohater, Kerim Alakusoglu to turecki poeta mieszkający na stałe w Niemczech. Przybywa on do Kars jako dziennikarz zainteresowany zjawiskiem częstych samobójstw religijnych dziewcząt. Przy okazji chce też napisać o wyborach burmistrza, a przede wszystkim spotkać ponownie Ipek, kobietę, którą kiedyś kochał. Tuż po jego przyjeździe miasto zostaje odcięte od świata przez śnieg, a wokół Ka zaczyna gęstnieć atmosfera absurdu i zagrożenia.

„Śnieg” jest niezwykłą powieścią, melancholijną, czarującą historią o miłości, poszukiwaniu własnej tożsamości, samotności. To książka wielowymiarowa , w której doszukiwać się można rozmaitych znaczeń.

 

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social