Reklama

styloveM

 

Reklama

meble

 

Osób na stronie

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Data i imieniny

Dzisiaj jest: 21 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodzą: Andrzej, Wiktor, Daniel

Kurzelów w obiektywie

Wycieczka na św. Krzyż i do Sandomierza

Od lutego do kwietnia 2012 039W sobotę 28 kwietnia 2012 r., dzień po udzieleniu przez biskupa Mariana Florczyka sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii, wybraliśmy się z pielgrzymką dziękczynno – błagalną do sanktuarium na Św. Krzyżu i do Sandomierza. Trzydziestu siedmiu pielgrzymów uczestniczyło w porannej Eucharystii na Św. Krzyżu, ucałowało relikwie świętego Krzyża, zapoznało się z ekspozycją zakonnego Muzeum Misyjnego, wreszcie nawiedziło klasztorną aptekę i kryptę – miejsce pochówku znanego z filmu Ogniem i mieczem księcia Jeremiego Wiśniowieckiego.

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła nam w Sandomierzu, w którym czekały na nas nowe atrakcje m.in. rejs statkiem po Wiśle połączony z podziwianiem panoramy miasta, zwiedzanie z przewodnikiem Podziemnej Trasy Turystycznej, nawiedzanie zabytkowych kościołów połączone ze słuchaniem ciekawych opowieści naszego przewodnika Michała Pioruna, spacer malowniczym wąwozem Królowej Jadwigi. Przemierzając ulice przedrozbiorowej stolicy naszego województwa (Kurzelów przed rozbiorami należał do województwa sandomierskiego) zwracaliśmy również baczną uwagę na ślady obecności Ojca Mateusza

GALERIA ZDJĘĆ

Kontakt

Email : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
 kurzelow.pl

social